Reklama i marketing Strony internetowe Usługi

Linkowanie z użyciem PBN – publikacje z canonicalem i wizytówki NAP

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie private blog network? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://pbnmarket.pl.

By odbiorca wyszukał twoją działalność powinieneś nie tylko złożyć firmową stronę www, ale też postarać się o jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Do tego bardzo ważna jest zawartość strony i to czy regularnie pojawiają się na niej nowe rzetelne i użyteczne dla klienta treści. Lecz nie wolno też zignorować tzw. link buildingu, innymi słowy zdobywania linków zewnętrznych wiodących do strony. Jednym ze sposobów na link building jest wykorzystywanie PBN – prywatnej sieci blogów.

Private blog network i ich atuty oraz mankamenty

PBNy są prywatne, bo są tworzone i nadzorowane przez jeden podmiot (zazwyczaj przez agencję SEO albo dużą agencję marketingową), który troszczy się o jakość pojawiających się tam tekstów. Prywatne sieci portali są z reguły używane jako część rozbudowanej strategii marketingowej, co trzeba silnie zaznaczyć, gdyż najlepsze efekty ich wykorzystania widać w odniesieniu do stron, które zostały uprzednio odpowiednio zoptymalizowane pod kątem zawartości oraz technicznym. Prywatne sieci portali nie tylko pozwalają na pozyskanie pokaźnej ilości linków przychodzących do witryny, ale również na ich dywersyfikację, co jest pozytywnie postrzegane przez wyszukiwarki. Minusem PBNów jest to, że ich stworzenie wymaga znacznych nakładów finansowych, a następnie trzeba przeznaczać mnóstwo czasu na zachowanie ich w stosownej jakości.

Jak zastosować PBN? Rekomendujemy wizytówki NAP i publikacje z linkiem kanonicznym

Prywatne sieci portali idealnie sprawdzają się w pozycjonowaniu lokalnym, ponieważ można na nich publikować artykuły tematyczne będące wizytówką NAP. Co to jest NAP? To właściwie każda publikacja w sieci, gdzie widoczne są podstawowe dane kontaktowe firmy – jej e-mail lub telefon, adres stacjonarny oraz nazwa. Przykładowo, NAP-em jest wizytówka Google Moja Firma, ale jest nim również strona w mediach społecznościowych, zakładka w ogólnodostępnym katalogu firm lub artykuł, pod którym dodano firmowe dane kontaktowe.

Kolejna skuteczna metoda wykorzystania potencjału PBNów to publikacje z linkiem kanonicznym. To republikacja rzetelnych artykułów ze wskazaniem hiperłącza do źródła tekstu oznaczonego jako tag “rel=canonical”. W takim przypadku algorytmy wyszukiwarek na ogół oceniają wyżej wartość oryginalnego artykułu, dlatego że napotykanie linków do niego na różnych blogach w sieci traktują jako dowód, że pod wymienionym adresem kanonicznym opublikowane są godne uwagi, pomocne teksy. Publikacje z canonicalem są najskuteczniejsze przy treściach z sektora YMYL, gdzie istotne jest osiągnięcie wysokiego autorytetu, czyli tych powiązanych w szczególności z bieżącymi wydarzeniami, prawem, finansami oraz zdrowiem.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO

Similar Posts