Bezpieczeństwo Strony internetowe Usługi

Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Na wpmagus.pl dowiesz się, kto oferuje usuwanie wirusów ze strony internetowej.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów oraz stroninternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony wirusem, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym poznać zawirusowane strony na WordPress?

Wpisy na stronieinternetowej zostały zmienione nie przez Ciebie? Witryna rozsyła spam? Na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To jedynie kilka z częstych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach konieczne jest ekspresowe działanie, aby zlikwidować powód infekcji i przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów powinno się zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa często wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie malware ze strony www – wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko dalszych infekcji. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie było powodem włączenia strony do wykazu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Likwidacja wszystkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, iż analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilka miesięcy, dlatego kluczowe jest regularne uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Similar Posts