Usługi

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Chcesz dowiedzieć się, kto oferuje wywóz mebli Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnorodnych przyczyn nie chcemy się pozbyć. By nie zagracały powierzchni mieszkaniu, na ogół przestawiamy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednakże w tym, iż po jakimś czasie i te schowki stają się na tyle ciasne, iż codzienne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczony dom. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i mieszkania.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Odpady takie jak części stolarki okiennej, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy połamane meble nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o legalny recykling zebranych śmieci. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Jeżeli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części składowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do wyrobu kolejnych biurek, stołów albo regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Similar Posts