Usługi

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Pragniesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien drewnianych? Zajrzyj na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Similar Posts