Wyposażenie wnętrz

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli potrzebujesz paneli podłogowych drewnianych, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z opakowania – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Similar Posts